Hoppa till sidans innehåll

Organisation


Styrelsen 

     
Leif Asplund ordförande 0705 90 45 19  
Filippa Johansson sekreterare 0734 07 47 11  
Agneta Hallberg Hansson ledamot 0729 74 63 66  
Anna Johansson ledamot 0768 26 44 26  
Klas Friborg ledamot 0739 396827  
       
Therese Barje ledamot  073 700 34 74  
Vega Slottner eko.redov. 036 608 87  
Per-Olof Nilsson eko.redov. 0705 12 39 54  

 

Orienteringssektionen

     
Anna Johansson sammankallande 0768 26 44 26  
Torbjörn Blomkvist      
Carin Gustafsson      
Bo Carlström      
Anna Dolk vuxna nybörjare    

Agneta Hallberg Hansson

vuxna nybörjare    

Ungdom under ol-sektionen

     

Mikael Trofast

sammankallande  0703 52 75 16  
Martin Beijer      

Fredrik Svensson

     

 

Kläd/(försäljnings)kommittén

     
Maria Rosén Thelin sammankallande 0735 42 74 74  

 

Informationskommittén

     
Anna Dolk sammankallande    
Lena Bülow      
Anders Blomqvist      
Per Granevik  Medlemsregister    

 

Skidsektionen/löpning

     
Henrik Ulldahl sammankallande 0706 123 610  
Fredrik Georgsson      
Kurt Ebefors      

 

Spår- och scooterkommittén

     
Tomas Johansson sammankallande  0734 188 297  
Magnus Petersson      
Arne Lilja      
Boine Kvarnström      
Christer Nässlin      
Eva Petersson      
 

Sörgårdskommittén

     
Rolf Jonasson

sammankallande,

anläggning

 0722 024 006  
Lennart Ferm      
Bo Carlsröm      
Göran Larsson      
Lennart Larsson

sammankallande,

trivsel/servering

 0705 31 29 52  
Marianne Ferm servering    
Anita Lilja servering    
Karin Kvarnström servering    
Agneta Nässlin servering    

 

Tekniska kommittén

     
Fredric Gustafsson  sammankallande  0709103728  
Marcus Forsén      
Bo Carlström      
Niklas Alveaus      
Klas Friborg      

 

Särskilda uppdrag

     

 

Revisorer

     

Allan Arnesson

revisor 0702 36 90 48  
Roger Gustafsson revisor 0703 42 47 18  

Torbjörn Blomqvist

suppleant    

 

Valberedningen

     
Lennart Larsson sammankallande    
Anna Dolk      
Anna Wretling Clarin      

 

Uthyrning av stugan

     

Styrelsen

     
Åke Åhström      
Kjell Simonsson      

Kurt Ebefors

     

 

Aktivitetsstöd

     

Maria Holmberg

     

 

Medlemshantering

     

Per Granevik

     

 

Projekt

     

 

Vätterrundan

     

Mats Johansson

     

Christer Nässlin

     

 

Skogsplantering

     

Ingemar Skaar

     

 

Åsabadet/kiosk

     

Maria Holmberg

     

Helene Löfström

     

Sofia Enell

     

 

Vandringsleden

   

 

Anders Dahlberg      
Mats Johansson      
Magnus Claesson      

 

 Beskrivning av kommittéerna och sektionerna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Uppdaterad: 11 JUN 2018 20:36 Skribent: Per Granevik

Egna arrangemang 2019:

Medeldistans, 18 augusti, Ryttarns Mosse
Ansvarig: Fredric Gustafsson

 JOK-VILDEN
Tävla i skog och mark
- utan karta och kompass
Ansvarig: Henric Ulldahl

Medarrangörer:
Vätternrundan 14-15 juni, Rosenlund
Cykeltävling
Ansvarig: Mats Johansson

Ironman 7 juli, Jönköping
Triatlon
Ansvarig: Ingmar Andersson

Bergets Dag 7 september, Taberg
Knattelopp
Ansvarig: Anna Dolk

Postadress
Jönköpings OK
Åsabadet 1
562 40 Taberg

This is a mailto link

Telefon till stugan
036 - 64083


Läs mer

 

Postadress:
Jönköpings OK - Orientering
Åsabadet 1
56240 Taberg

Besöksadress:
Åsabadet 1
56240 Taberg

Kontakt:
Tel: 03664083
E-post: This is a mailto link

Se all info

smalandsidrotten